3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

       1992 yılında Birleşmiş Milletlerin kararı ile 3 Aralık “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilmiş; bu karar, 1993 yılı Mart ayında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonunun 1993/29 sayılı bildirisi ile 3 Aralık Gününün tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının “tam ve diğer insanlara eşit ölçüde” sağlanması amacı için çalışılması gereken bir gün olarak tüm dünyaya duyurulmuştur. O zamandan beri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.
      Bu çerçevede İlimizde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle İl Müdürlüğümüze bağlı Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğünde el sanatları ve giyim teknolojisi derslerindeki öğrencilerinin el emeklerini sergilediği Batman Park Avm’ deki Sergiye; Vali Hulusi ŞAHİN ve eşi Ebru ŞAHİN, İl Müdürümüz Ümit ÇİÇEK, Kurum ve Kuruluş Müdürleri ve davetliler katılmıştır.
      Daha sonra Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan Kuruluş Müdürü İzzet ÖRENLİ engellilik ve engellilere yönelik Kuruluşumuz hizmetlerimizden bahsederek katılımcılara ve programa katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Merkezimizde kalan engellilerin tiyatro gösterileri, müzik dinletisi, şiir okunması, vb. etkinliklerin gerçekleştirilmesinin ardından yoğun katlımla gerçekleşen program kokteyl ve balon uçurma ile sona ermiştir.
       Bu bağlamda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle HEPİMİZİN birer engelli adayı olduğu gerçeğinin farkında olan bireyler olarak üreten, sosyal hayatın bütün alanlarında aktif biçimde yer alabilen bağımsız bireyler olarak yer alabilmeleri için engellilere her alanda gereken duyarlılığın artmasını sağlamamız gerekmektedir. 
       Engelsiz olmak için engelleri kaldıralım!


Sonraki Sayfa: AİLE EĞİTİM PROGRAMI KAPSAMINDA AEP EĞİTİMCİMİZ TARAFINDAN OKUL VELİLERİNE AİLE İÇİ İLETİŞİM KONULU EĞİTİM VERİLDİ

Önceki Sayfa : BAKANLIĞIMIZ ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLİYOR