XIX. ULUSAL ÇOCUK HAKLARI FORUMU TBMM’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

XIX. ULUSAL ÇOCUK HAKLARI FORUMU TBMM’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
         Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve UNICEF’in teknik işbirliğiyle  her yıl TBMM’de düzenlenen ve bu yıl XIX.'su  düzenlenen Ulusal Çocuk Hakları Forumu 17-21/11/2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Kapsamında düzenlenen Foruma, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Selahattin Güven, UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle, 81 ilden gelen il çocuk hakları komitesi üyesi bir kız bir erkek çocuk temsilci, kamp dışında yaşayan Suriyeli çocuklara yönelik düzenlenen eğitim programına katılan Suriyeli çocuklar, Danışma Kurulu Üyesi Çocuklar ve yetişkin temsilcileri katıldı.
         Batman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesi Yetişkin temsilcisi Sosyal Çalışmacı Sultan GÖZÜAÇIK, ilimiz kız çocuk temsilcisi Batman Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu 6/B sınıfı  öğrencisi Dilara ÖZDEMİR, ilimiz erkek çocuk temsilcisi Batman Kültür Ortaokulu 6/G sınıfı öğrencisi Muhammet Reşit ÇİÇEK ve  ilimiz Suriye’li erkek temsilcisi Batman Halil Hamidi Ortaokulu 8/E sınıfı öğrencisi Ömer HASAN 19.’su düzenlen Ulusal Çocuk Hakları Forumuna ilimizi temsilen katıldılar.
        Forumda üç gün boyunca  komite üyesi çocuklar tarafından belirlenen “Çocuk İşçiliği ile Mücadele” teması üzerinden konular görüşüldü. Yapılan çalışma sonunda belirlenen tespit ve öneriler çocuklarımız tarafından 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününde Bakan Zehra Zümrüt SELÇUK ve  Türkiye Büyük Milet Meclisi Başkanlığı  himayesinde, Milletvekilleri ve yetkililerle paylaşıldı.  
Sonraki Sayfa: MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNE KADINA YÖNELİK ŞİDDET İLE MÜCADELE EĞİTİMİ VERİLDİ

Önceki Sayfa : AİLE EĞİTİM PROGRAMI KAPSAMINDA AEP EĞİTİMCİMİZ TARAFINDAN OKUL VELİLERİNE AİLE İÇİ İLETİŞİM KONULU EĞİTİM VERİLDİ